Житомирянин вирізьблює мініатюрні фігурки на фруктових кісточках

0 367

Фрукти – це смачно, корисно, а ще вони можуть стати справжнім витвором мистецтва. Навіть їх кісточки. Кількасот робіт із різьблення на фруктових кісточках має у творчому доробку житомирянин Тарас Орешников, роботи різьбяра є навіть у приватних колекціях поціновувачів мистецтва з країн Європи, Азії та США.

Тарас – професійний різьбяр. Закінчив курси при технікумі механічної обробки деревини. Кілька років оздоблював церкви, а одного разу заради цікавості спробував вирізати з абрикосової кісточки маленьку скульптуру.“Вони лежали у мене на підвіконні. Декілька років нікому не показував і особливо не рекламував те, чим займаюся. Знали лиш кілька знайомих”, – згадує Тарас Орешников. Нині у доробку майстра кількасот робіт.

“Цей вид творчості називається Хайдао. Це “родич” всім відомого Нецке. В основному, це різьба на фруктових кісточках – переважно персикових, але використовую і сливові та фінікові.

Бувають кісточки, по яких одразу видно, що там хтось живе, хтось сидить. Можна і за годину щось вишкребти, а можна і цілий тиждень пропрацювати. Якщо серйозна робота, то в тому ж Китаї, наприклад, можуть вирізати одну цілий місяць”, ­ – розповів Тарас Орешников.

Найбільше, каже майстер, йому до вподоби створювати образи тварин. “Спляча кицька – це одна з перших моїх робіт. Навіть не знаю, скільки їй років і чому вона мені так подобається, але я ні за які гроші не готовий з нею розстатися”, – розповів житомирянин.Роботи житомирського різьбяра є у приватних колекціях поціновувачів мистецтва з країн Європи, Азії та США.

“Вони розійшлись по світу: Китай, Греція, Білорусь, США. Буває за замовленням, по фотографії можуть вислати, а буває сподобалось те, що є, і одразу беруть”, – каже Тарас Орешников.

Після повного завершення карантину майстер планує представити свої роботи в одному із житомирських арт-центрів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Суспільне Житомир

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!