Зміна клімату змусить українців відмовитись від вирощування картоплі

0 5 013

Дощі відступають і в Україні знову очікується суха спекотна погода з мінімальною кількістю опадів. Однак така спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощуванню картоплі в нашій країні, вважає начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“У найближчі два тижні в Україні буде літо. Хочу заспокоїти, що немає суперпотужних антициклонів над нами, як немає і глобальної циклоничної. Антициклони створюють ті жахливі посухи, які були у нас навесні. Немає і циклонів таких, як той, що стояв в травні над Україною, і в деяких областях випало по 3-4 місячні норми опадів.

Опади в будь-якій кількості для України важливі, тому що два тижні у нас буде спекотна, майже суха погода.

Невеликі дощі пройдуть тільки в західних областях. Температури високі: + 22-27 на заході, а на решті території + 27-33. До речі, вчора на півдні була зафіксована температура повітря +33 градуси”, – сказала Тетяна Адаменко.

Від таких температур і буде залежати урожай зернових в країні. Адаменко зробила акцент на тому, що така спека в тривалій перспективі може суттєво зашкодити вирощування картоплі в Україні.

“Зміни клімату говорить про те, що через 10 років на більшій частині території України картоплю буде вирощувати взагалі недоцільно, тому що настільки високі температури грунту, що вирощувати його буде безглуздо”, – пояснила метеоролог.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією   Перший діловий

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!