Агарна політика України не враховує інтересів сімейних фермерів

0 449

В Україні агарна політика не враховує інтересів сімейних фермерів, а тримає курс на латифундизацію. Таким чином втрачається родючість землі та продовольчі ринки. Про те, чому збільшуються ціни на продовольчі товари та яким чином законодавство в аграрній політиці суттєво відстає від потреб України розповів президент Асоціації фермерів України Іван Томич.

“Якщо ООН оголосила десятирічку у розвитку сімейного фермерства, то в Україні оголошена епоха глибокої тотальної латифундизації. Майже 70% земель сконцентровано у латифундіях в Україні, що призводить до втрати родючості, до втрати насичення бюджету коштами, до втрати продовольчих ринків в Україні.

Ми сьогодні маємо найбільшу гонитву у світі за цінами на продовольство. Цукор у нас зростає вже далеко від вересня за 50 грн, олія за 50 грн, хліб — близько 40 грн, яйця — за 50 грн. Ми на грані продуктових криз неплатоспроможності”, — вважає він.

Така ситуація, на думку Томича, складається у зв’язку з відсутністю комплексної аграрної політики в державі та неефективною роботою керівництва агарного комітету Верховної Ради.

“Ефективність аграрної політики законодавчої, яку повинен здійснювати та контролювати керівництво комітету, відбивається на житті українців в цій сфері. У першу чергу це стосується продовольства. Виходячи з цієї ситуації на сьогодні у продовольчій складовій сталась складна ситуація”, — розповів Томич.

До того ж, за його словами, в державі не робиться нічого для виправлення цієї ситуації.

“Зараз для виправлення цієї ситуації не зроблено жодного базового важливого європейського закону. Один закон прийнятий про ринок землі: і він здійснений не в той спосіб, який потрібно. А більше нічого і не зроблено”, — впевнений Томич.

 

SEEDS.org.ua за інформацією УНН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!