Аграрні дрони допомагають контролювати врожайність та якість продукції

0 86

Використання аграрних дронів дозволяє швидко та ефективно отримувати максимально точну інформацію про стан саду або поля з овочами. А це дає змогу швидше вирішувати знайдені проблеми, пише SEEDS

На думку аналітиків EastFruit крім цього різко знижуються витрати, підвищується якість продукції та врожайність. Крім того, фермеру вдається уникнути втрат, що важливо для підвищення стійкості бізнесу.


Для проведення моніторингу за станом рослин дрони можуть бути обладнані різними типами сенсорів:

  • фотокамерою (візуальна інспекція, метричні показники росли),
  • мультиспектральною камерою (карти вегетаційних індексів, оцінка біомаси та стану розвитку рослин),
  • тепловізором (фізіологічна активність рослин, транспірація, оцінка рівня доступності вологи, безпекова функція),
  • лідаром (кількість та висота рослин).


В сільськогосподарському секторі широко застосовуються дрони з мультиспектральною камерою. В рослинництві так називають камери, які крім видимого людському зору спектра світла здатні реєструвати світло в ближньому інфрачервоному діапазоні (NIR – near infrared, 750-1000 нм).

В цьому діапазоні рослини відбивають більше світла, ніж у видимому, причому рівень відбиття позитивно залежить від кількості біомаси. Тому співвідношення між відбиттям у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах є дуже інформативним показником стану рослинності.

Читайте також: Українські пивоварні вибороли золото на своєрідному пивному чемпіонаті світу

Проведення мультиспектрального аналізу – це в першу чергу можливість отримання максимально оперативно інформації для аналізу та прийняття виважених рішень. Дрони – це інструмент збору цієї інформації.

Якщо говорити про моделі залучення кваліфікованого персоналу, варто в першу чергу оцінювати власні потреби. Найбільш поширеною моделлю є придбання дрона та навчання одного із працівників пілотуванню БПЛА. Це дозволить швидко виїздити на локацію для збору даних, а не очікувати в черзі до спеціалізованого провайдера.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!