Агресивні азійські шершні масово знищують медоносних бджіл по всій Європі

0 630

В Європі занепокоєні розповсюдженням на континенті азійських шершнів, які нищать популяцію медоносних бджіл. Депутати Європарламенту, що представляють Італію, закликали Єврокомісію вжити заходів для протидії цій загрозі, пише SEEDS

Жовтоногі шершні, поширені в південно-східній Азії, були вперше виявлені в Європі два десятиліття тому. Спочатку вони з’явилися у Франції, а потім поширилися на сусідні країни — Іспанію, Бельгію, Нідерланди, Португалію та Італію.

«Азійський шершень атакує кілька вуликів одночасно. Вони вбивають бджіл з неймовірною швидкістю, розчленовують їх і приносять рештки назад у власні гнізда, щоб годувати своїх дитинчат», — розповів Тheguardian італійський бджоляр Венето Мікеле Мерідіо.

В Португалії виробництва меду через них скоротилося на 35% за останні роки. В Італії вони спричинили певний хаос, коли у 2012 р. почали нищити місцевих бджіл в північних районах країни. Загальнонаціональні втрати Італії від цього чужинця не підраховані, але відомо, що в регіоні Лігурія виробництво меду скоротилося на 50%.

Читайте також: Відома родинна пасіка з Херсонщини оголосила про закриття, бджіл віддають у добрі руки колег

Оскільки бджоли життєво важливі не лише для комерційного виробництва меду, але й для підтримки здорової екосистеми, одинадцять депутатів Європарламенту від Італії вимагають від Єврокомісії розробити «конкретні заходи для боротьби з розповсюдженням комах шляхом фінансування систем контролю за кошти ЄС».Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у Відкритій Міжнародній конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”

Конференція відбудеться 14.02.2024 в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ о 12:00 у Київському МВЦ.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!