Агрокомпанії України відчувають кадровий “голод” та нестачу нових технологій – думка

0 205

На сьогоднішній день як у великих, так і в малих аграрних компаніях України відзначається кадровий «голод», тому що навіть якщо хтось і хоче впровадити будь-яку технологію, у них немає людини, яка змогла б з нею працювати. Про це розповів голова асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук.

«Цю проблему все визнають. Україні в цьому плані потрібна модернізація освіти, і ми вже працюємо над програмою для викладачів аграрних вузів. На нашу думку, самі викладачі, в першу чергу, повинні дізнатися про те, які нові технології існують, де їх можна впроваджувати і який ефект це приносить, а вже потім вони можуть модифікувати існуючі навчальні програми, доповнивши їх інформацією про інноваційні технологічні рішення відповідно зі своєю спеціалізацією», – пояснив експерт.

Як зазначив Ю.Петрук, ще 3-5 років тому в Україні мало хто знав про технологічні можливості в розвитку агробізнесу, і відповідно мало хто ними користувався.

«Клієнтів, які розуміють практичну користь від таких технологій, було досить мало, в основному це були великі агрохолдинги. Пов’язано це було з тим, що їх представники відвідували міжнародні виставки, бачили, як це працює за кордоном, і хотіли відповідати світовому рівню. Тоді насправді ринку як такого ще не було. Ніхто не говорив про агростартапи, ця тема взагалі не згадувалася в українських медіа», – сказав він, уточнивши при цьому, що вже в 2018 р тема IТ для агро була в ТОП-10 українських медіа.

SEEDS.org.ua за матеріалами АПК-Інформ

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!