Більше половини надходжень валютної виручки до держбюджету України – це доходи від діяльності агросектору   

0 92

Український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті, пише SEEDS

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року, повідомляє Мінагрополітики.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

«Понад половину надходжень валютної виручки до держбюджету – це доходи від діяльності агросектору. За підсумками 2023 року більше 60% агропродукції експортовано в ЄС. Це підтвердження високої якості українського виробництва. Безпека споживача – важливий фактор в ЄС. Тому гарантування суспільних потреб у високоякісних, поживних та безпечних продуктах – один з пріоритетів Стратегії», – наголосив Тарас Висоцький.

Основні продукти українського експорту – зернові та олійні культури та продукти переробки олійних – олія і шрот. Також продукти тваринництва і садівництва.За словами Тараса Висоцького, реалізація Стратегії сприятиме відновленню сільського господарства, підвищить продуктивність виробництва та забезпечить справедливі доходи для всіх аграріїв.

Головна мета Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року – підготовка до вступу в ЄС, довгострокова продовольча безпека, забезпечення розвитку сталого сільського господарства і сільських територій.

«Ціль Стратегії – розвивати конкурентоздатний, стійкий, диверсифікований агропродовольчий сектор України. В документі повинна бути чітко та зрозуміло побудована система, яка забезпечить виробництво якісної і доступної продукції в достатній кількості.

Адже роль агросектору України – не тільки забезпечення внутрішньої, але й світової продовольчої безпеки. В майбутньому потреби в продовольстві зростатимуть у зв’язку із збільшенням населення в світі. Відповідно, український агросектор повинен нарощувати виробництво продукції», – зазначив Тарас Висоцький.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!