Бізнес на павловнії – безвідходне виробництво

0 5 296

Характеристики павловнії справді унікальні. Як розповів Олександр Гонцов, керівник компанії “Синергія-Е”, яка вирощує ці диво-дерева – павлонія є чемпіоном зі зростання: за 5 років вона досягає 20-метрової висоти.

Бізнес на павловнії – безвідходне виробництво (деревина, листя, гілки, коріння є сировиною для легкої, харчової, хімічної та фармацевтичної промисловості). Деревина з павловнії на 30% легше інших порід дерев і одночасно з цим виключно міцна.

На 1 га на цикл зростання, а це 6 років з урахуванням нульового року, необхідно близько 8-10 тисяч Євро з урахуванням вартості саджанців. З 1 га виходить 400 м3 деревини, якщо врахувати, що кубічний метр ділової деревини коштує 120 Євро, то розмір чистого прибутку складе близько 40 тисяч Євро з гектара.

Голова Любашівської районної ради Сергій Паровик закликав виробників Любашівського та сусідніх районів вирощувати павловнію, щоб отримати можливість консолідувати великі партії деревини для реалізації на експорт, він також не виключає в перспективі будівництво деревопереробного цеху в районі, можливо, із залученням державних інвестицій.

Важливим є ще й те, що павловнія здатна рости на малородючих ґрунтах, в тому числі на глинистих, відрізняється високою стійкістю до шкідників і хвороб, після зрізу регенерує 4-5 разів!

Дерево має величезне листя по 50-70 см, тому одне дерево поглинає близько 20 кг СО2 і віддає 5-6 кг кисню. Павловнія оздоровлює і відновлює грунт, а якщо врахувати, що температура її загоряння 420 градусів, то це дерево – безпрограшний варіант для захисних лісосмуг.

А ще павловнія – відомий медонос: 700 кг меду з 1 га. Приріст біомаси на гектарі – 50 тонн на рік. Целюлоза, отримана з павловнії – сировина для виробництва біоетанолу. 2 кг павловнії – це 1 літр дизельного палива. Павловнія – стійке біопаливо та може відігравати значну роль у вирішенні енергетичної кризи.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією UHBDP

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!