Буйволи з Долини нарцисів змінили місце проживання

0 250

Буйволи, які в теплу пору випасалися на луках славнозвісної Долини нарцисів на Закарпатті, змінили своє місце проживання. Частину стада, а саме 4 особини, перевезли до Малої Угольки,  пише SEEDS.   

Тут, біля контори Угольського природоохоронно науково-дослідного відділення, для них створили всі умови для комфортного утримання: теплий хлів та загороду для вигулу.

«Щодня персонал Угольського відділення дбає про своїх підопічних – годує, забезпечує водою, випускають на свіже повітря вдень та з настанням морозної ночі заводять до хліву. Щоденний раціон дорослої буйволиці та трьох молодих особин складається із сіна та зернових висівок», – йдеться в повідомленні Карпатського біосферного заповідника у Facebook.

Інша частина стада зимує в Широкому Лузі, за межами території заповідника. Проте, всі буйволи почуваються добре, а навесні вони знов оселяться в Долині нарцисів, повідомляють у Карпатському біосферному заповіднику.

Науковці заповідника заходилися відроджувати Долину нарцисів за рахунок експерименту з випасання майже зниклої породи карпатських буйволів.

Читайте також: Стало відомо як живе сьогодні стадо диких корів неподалік Чорнобиля

«Долина нарцисів є унікальним природним об’єктом світового значення. Буйвол карпатський – це лучно-болотна тварина, що добре поїдає пагони верби. Заростання вербою є чи не найбільшою проблемою Долини нарцисів. Якщо випасати цих тварин, то можна регулювати поширення верб та інших деревно-чагарникових видів», – вважає кандидат біологічних наук Микола Волощук.

Буйволів можна назвати “архітекторами лучно-болотних угідь”. Зокрема, як великі травоїдні, під час випасу, вони сильно проріджують чагарник, осокові і очеретяні зарості, створюють невеликі басейни і калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні і риби.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!