Часник може стати новою перспективною нішею для українських виробників

0 136

Часник є однією з небагатьох рослин, вирощування якої можливе на території від Європи до Азії. Широким є також коло застосування цієї овочевої рослини: вона потрібна в медицині, кулінарії, промисловому виробництві, і виробники бачать великий потенціал у виробництві часнику. Про це повідомляє Пропозиція, спираючись на дані Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

Загальна посівна площа часнику у 2018 році збільшилася на 104,4% у порівнянні з 2017 роком. При цьому його вирощування в Україні забезпечує 90% місцевого ринку.

У результаті інвестицій у нові технології вдалося збільшити виробництво і вийти на нові ринки: в 2018 році за кордон продано 1,3 тис т. Основними покупцями українського часнику були Білорусь, Латвія, Польща, Естонія, Грузія, Австрія.

На світовому ринку спостерігається зростання, і це стосується як постачання, так і споживання. Монополістом на даному ринку вважається Китай: дана країна є топ-виробником та експортером, а його частка на світового ринку становить 80%. Китай залишиться основним гравцем і надалі.

На думку аналітиків, українським виробникам слід орієнтуватися на ринок Європи, Прибалтики, Північної Америки, і постачати продукцію у свіжому вигляді, особливо стрілкуючих сортів (hard neck), оскільки саме вони будуть більш популярними.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!