Чи вплине вантаж “смугастої баржі” на вартість херсонських кавунів

0 589

Кавуни в Україні поступово дешевшають, і середні ціни на них опустилися до свого мінімуму за сезон. Однак сьогодні найбільша в світі ягода відвантажується на набагато дорожче ніж роком раніше, пише SEEDS.

Станом на середину серпня середня оптова ціна на кавуни коливається в межах 2-3,5 грн/кг. Для порівняння в аналогічний період минулого року оптові ціни стартували від 0,8 грн/кг і не перевищували 1,5 грн/кг.

“Основні причини таких цінових розбіжність полягають в несприятливих погодних умовах цьогоріч, які істотно вплинули на урожай. За оцінками виробників урожай кавунів за підсумками даного сезону може знизитися щонайменше на 25-35%”, – розповів SEEDS виконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренко.

“Наразі можна з упевненістю сказати, що урожай, зокрема, кавунів, може знизитися і в два рази в порівнянні з минулим роком, через несприятливі погодні умови під час вегетації рослин.

Тільки застосовуючи передові технології, нам все ж вдалося отримати продукцію очікуваної якості”, – розповів АПК-Інформ Олександр Синенко, директор ПП “Олександр А. Синенко”, які займаються вирощуванням цієї ягоди.За його словами, вартість баштанних на внутрішньому ринку і проблеми з обсягами продукції високої якості стали проблемою і для відправки вже традиційної “кавунової” баржі в столицю.

Вже четвертий рік поспіль у столиці з Херсонської області пливе баржа з південними кавунами і динями. Загальна вага баштанних, відправлених Дніпром у цьому сезоні становить близько 300 тонн, повідомляють аналітики проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”, посилаючись на безпосереднього учасника цієї кампанії, Олександра Синенко.

“Оскільки покупці в Києві з великою ймовірністю не побачать торішніх цінників на “кавуни з баржі”, попит в нинішньому сезоні також може не дійти до торішніх показників. Саме цей факт суттєво стримував від формування максимального обсягу нинішньої відправки”, – повідомив Олександр Хорєв, керівник проекту “АПК-Інформ: овочі і фрукти”.

Інформація про баржу стала причиною численних повідомлень у ЗМІ про те, що кавуни в столиці неодмінно тепер подешевшають. Однак експерти ринку радять не радіти завчасно.

Незважаючи на сезонне зниження цін, українські виробники на початку серпня відвантажують кавуни майже в три рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!