Ціни на лохину обіцяють бути найнижчими за всю історію

0 1 776

Світові ціни на лохину в 2020 році обіцяють бути найнижчими за всю історію, повідомляє EastFruit. На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмака, нині виробництво цієї ягоди росте швидше, ніж її споживання.

“Не зважаючи на те, європейський сезон лохини ще не почався, вже зараз можна підбивати проміжні підсумки експортної кампанії Південної Півкулі. І ми бачимо перші ознаки насичення ринку, навіть без урахування проблем з коронавірусом.

Навіть до того, як був виявлений коронавірус, оптові ціни на лохину в Чилі, Перу і США вже були найнижчими в історії, незважаючи на те, що дуже тривалий час вони залишалися порівняно стабільними з листопада по березень.

Після того, як попит на лохину в Китаї різко знизився так само як і споживання в багатьох інших країнах внаслідок колапсу туристичного бізнесу, ціни виявилися під ще більш сильним тиском”, – прокоментував Андрій Ярмак.

Крім коронавируса, найважливішою причиною зниження цін на лохину стало дуже активне розширення її виробництва в багатьох країнах світу.

Наприклад, Перу в 2019 році наростило експорт лохини знову майже на 70% і поставило на зовнішні ринки більше блакитний ягоди, ніж лідер ринку Чилі – близько 125 тис. тонн. Однак й інші країни, такі як США, ПАР, Іспанія, Польща і навіть Україна, продовжували збільшувати обсяги експорту досить інтенсивно.

“Цінам на лохину просто необхідно буде знизитися, щоб запустити ще один канал збуту – переробку лохини. Це дозволить істотно наростити обсяги продажів і стабілізувати на час ціни, але вже на іншому, значно менш високому рівні. Звичайно ж, ця тенденція не обійде стороною Україну. Адже не секрет, що значну підтримку українськими цінами на лохину надавали поставки в Росію різними шляхами, але і в Росії і в Білорусі зараз реалізуються дуже великі проекти з вирощування лохини”, – додав Андрій Ярмак.

За його словами, якщо в 2020 року не буде значних природних катаклізмів, то в більшості країн Європи та Північної Америки може теж бути відзначений рекордно низький рівень оптових цін на цю ягоду.


Дізнатися про перспективні країни для експорту агропродукції, українські виробники зможуть вже 19 лютого на конференції 

“Збільшення прибутків у міжнародній агроторгівлі”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!