Держава частково компенсуватиме вартість сертифікації органічного виробництва в Україні

0 762

Цьогоріч держава вперше виділить кошти на компенсацію вартості сертифікації органічного виробництва. Наразі компенсуватимуть тільки 90% від понесених витрат виробником. Про це розповіла, під час органічного медіа-бранчу, який пройшов нещодавно у Києві, начальник відділу технологій виробництва харчових продуктів Мінагрополітики Валентина Заєць, повідомляє SEEDS.

“Пропозиції щодо підтримки органічних агровиробників формувалися на підставі тих пропозицій, які нам надавали громадські організації. Цього річ поки що державна підтримка спрямовуватиметься на компенсацію сертифікації в розмірі 90% від понесених витрат виробником”, – каже Валентина Заєць.

“Ми знаємо, що витрати на сертифікацію досить значні. Вони залежать від того, яким видом діяльності займається виробник, враховуючи і перехідний період, який може тривати до 3-х років. У виробника дійсно крім витрат на виробництва є ще витрати на сертифікацією.

Цьогоріч планується саме така підтримка. Але надалі коли ми матимемо більше інформації про виробників і матимемо інструменти контролю, то на наступний рік у нас буде більше можливостей і ми зможемо розглянути інші напрямки державної підтримки”, – додає Валентина Заєць.

За її словами, скільки саме грошей держава спрямує цьогоріч на компенсацію вартості сертифікації, ще обговорювалося.


Обсяги органічної продукції щороку невпинно зростають:у грошовому еквіваленті ринок органічної продукції в Україні в 2018 році виріс у понад 2,5 рази в порівнянні з 2017 роком. Для порівняння:  органічний ринок усвіті продовжує зростати, додаючи щороку в середньому 10% приросту в грошовому еквіваленті.

В Україні ринок органічної продукції почав  формуватися на початку 2000х років, хоча окремі господарства впроваджували сільськогосподарську практику, засновану на принципах органічного виробництва, набагато раніше.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!