Держава підтримає органічне агровиробництво в Україні

0 879

Кабінет Міністрів України планує запровадити новий напрямок державної підтримки агровиробників – органічного виробництва. Заплановано надавати допомогу у розмірі 5 тис. грн на один гектар із розрахунку до 20 га.

Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час онлайн наради з агроасоціаціями.

«До програм держпідтримки додано напрямок органічного виробництва. Наразі сума становить 50 млн грн. Ми говоримо про те, щоб підтримати на одиницю гектара 5 тис. грн, але не більше 20 гектарів», – додав Висоцький.

Він уточнив, що перш за все мова йде про сімейні фермерські господарства, а згідно із законодавством, максимальний розмір сімейного фермерського господарства становить 20 га.

«Ціль – максимально розширювати площі органічної продукції в Україні», – підкреслив урядовець.

Кабінет Міністрів у державному бюджеті на 2021 рік передбачив 4,7 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу – на 700 млн більше, ніж у 2020-му.

Уряд передбачив надання державної допомоги за програмами: здешевлення придбання сільськогосподарської техніки та обладнання; здешевлення кредитів; розвиток фермерських господарств; розвиток тваринництва; розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства; продовження підтримки за рахунок програми 5-7-9% (близько 60% кредитів у межах програми); підтримка та розвиток приватних меліоративних систем, а також надання державних грантів для розвитку державних меліоративних систем.

Очікується, що за цими програмами допомогу отримають близько 9 тис. аграрних підприємств.

Також уряд планує додати 6 нових напрямів державної підтримки аграріям на 2021 рік. Зокрема, страхування сільгосппродукції та компенсація втрат посівів внаслідок форсмажорних погодних умов.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Укрінформу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!