Дрони-роботи змінюють підхід до роботи із землею і суттєво впливають на урожайність

0 803

Робототехніка – одна з тих технологій, які істотно впливають на розвиток агросектору. Вже зараз дрони-роботи здатні збільшити збір врожаю, трансформуючи технологічний підхід до землеробства.

Про це розповів Валерій Яковенко, засновник компанії Drone.ua під час EU INDUSTRY WEEK 2021, який пройшов нещодавно у Києві.«У різних сферах зараз застосовується робототехніка. Одним із найдинамічніших секторів економіки є сільське господарство. Саме тут ми бачимо величезне використання IT-технологій. Робототехніка – одна з таких технологій, які масово впливають на урожайність.

Безпосередньо дрони-роботи дозволяють вже зараз збільшити збір із 1 га на 2-4%, трансформуючи технологічний підхід до землеробства, цим самим змінюючи старі архаїчні системи збору врожаю. Вони витісняють старі схеми внесення засобів захисту.

Вони міняють підхід до роботи із землею. Оцінюється комплексне використання паю чи поля. Оцінюється факт використання сільськогосподарських операцій. Тобто, вибір посівного матеріалу, правильний підбір добрив для внесення цих засобів захисту рослин.

І в кінці, звісно, питання збору врожаю. Усе це повинно супроводжуватися контролем, моніторингом, відслідковуванням результатів і правильною витратою ресурсів», – зазначив засновник компанії Drone.ua.«Там, де варто, треба витрачати ресурс на повну, там де є пісок і нічого не виросте, можливо нічого навіть і не сіяти. Саме ці рішення дозволяють прийняти технології, які ми зараз представляємо та запроваджуємо в промисловість», – каже Валерій Яковенко.

«Сьогодні ми говоримо про дрони та робототехніку, як про нову інфраструктуру, про новий напрямок різноманітних технологій, які працюють із представниками влади, бізнесу, освітньої сфери.

Ми зараз говоримо про колаборацію між різними інституціональними компаніями, між різними організаціями, для того, щоб створювати та працювати з новими технологіями», – зазначив засновник компанії Drone.ua.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Фактору

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!