Фермер з Чернігівщини за грантові кошти організував виробництво пелет і кормів

0 4 295

Голова фермерського господарства «Золотий пармен» Євген Мисник налагодив виробництво комбікормів та паливних пелет. Розвивати справу вдалось за допомогою мікрогранту, отриманому в межах програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», пише SEEDS.

«Зайнятися виготовленням комбікормів та паливних пелет було розумно й вигідно, – каже підприємець. – Сировина – своя, попит – є! Комбікорм виготовлятимемо із зернової продукції (пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи), пелети – з відходів деревини, соломи, лушпиння соняшника, сухих стебел кукурудзи.

Щодо переваг гранульваного корму, то вони очевидні. Він – збалансований, добре засвоюється, містить потрібні корисні та поживні речовини, коштує недорого. Щодо паливних пелет, то це – найвигідніший вид палива. Вони екологічно чисті, прийнятні за ціною, ефективно виробляють тепло, мають мінімальну кількість відходів, а золу з них можна використовувати в якості компосту».

Щоб запустити процес виробництва, потрібне відповідне обладнання. Саме на придбання потужного високотехнологічного гранулятора пелет і кормів, змішувача та дробілки й витрачені грантові кошти повідомляє Чернігівський обласний центр зайнятості.

Читайте також: Садівництво рятує від хронічних та психічних захворювань

Євген Мисник планує створити нові робочі місця для двох працівників. Товар реалізовуватиме на виробництві, у власному магазині та інших мережах, через логістичні компанії.


Фермерське господарство займається садівництвом, овочівництвом, вирощуванням зернових культур та свинарством. 50% сільгосппродукції вирощується за традиційною технологією, ще 50% — без використання міндобрив, отрутохімікатів, антибіотиків. Є власний цех із виробництва натуральних соків прямого віджиму та цех із перероблення зернових і пакування круп.

До повномасштабного вторгнення росіян органічне зерно фермер експортував за кордон. Нині всю продукцію реалізує в Україні.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!