Садівництво рятує від хронічних та психічних захворювань

0 3 008

У людей, що працюють в саду, значно знижується рівень стресу, тривожності та ризик розвитку психічних захворювань. Про це свідчать дані першого в історії рандомізованого, контрольованого дослідження громадського садівництва, пише SEEDS.

Нове дослідження, проведене в сім’ях із низьким рівнем доходу, показало, що у садівників, які брали участь у дослідженні в стані стресу і тривоги, спостерігалося найбільше зниження рівня психічного здоров’я.

“Ці результати дають конкретні докази того, що громадське садівництво може відігравати важливу роль у профілактиці раку, хронічних захворювань і психічних розладів”, — сказала старша авторка дослідження і професорка кафедри екологічних досліджень Університету Колорадо в Боулдері Джилл Літт.

“Куди б ви не пішли, люди кажуть, що в садівництві є щось таке, що допомагає їм почуватися краще”.

У дослідженні взяли участь близько 300 садівників-початківців, середній вік яких становив 41 рік.

Половина була віднесена до групи садівників-громадських діячів і отримала безкоштовну садову ділянку, кілька насінин, вступний курс садівництва та партнера по дослідженню. Інша половина була віднесена до контрольної групи.

Обидві групи регулярно заповнювали анкети про своє харчування, психічне здоров’я та розміри тіла.

Через два сезони група садівників щодня споживала на сім відсотків більше клітковини, ніж контрольна група, пише Еpochtimes.com.ua.

Читайте також: 500 тисяч гривень із гектара: як отримати максимальний прибуток, вирощуючи суперсолодку кукурудзу

“Збільшення кількості клітковини на один грам може мати великий позитивний вплив на здоров’я”, — сказав співавтор дослідження, директор програми з профілактики та боротьби з раком Університету Південної Кароліни Джеймс Хеберт.

Волокно чинить глибокий вплив на запальні та імунні реакції, впливаючи на все — від метаболізму їжі до здоров’я мікробіома кишківника і сприйнятливості до діабету та деяких видів раку, зазначили дослідники.

Професор Літт сказала, що громадське садівництво має величезне значення і навіть рятує життя, особливо для іммігрантів із низьким рівнем доходу, які живуть у квартирах.

“Навіть якщо ви прийшли в сад, щоб вирощувати їжу самостійно в тихому місці, ви починаєте дивитися на сусідську ділянку, ділитися методами і рецептами, і з часом між вами зав’язуються стосунки”, — сказала вона.

Дослідження садівників було опубліковано 4 січня в журналі Lancet Planetary Health.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!