Фермерам України спростили доступ до фінансової підтримки від держави

0 295

Кабінет Міністрів України вніс зміни в дві важливі для фермерів постанови уряду, які стосуються отримання фінансової підтримки від держави. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні уряд прийняв дві постанови:

1. Про внесення змін до Порядку надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування.

Ця постанова дозволить усунути низку правових колізій та створить правові підстави для виділення бюджетних коштів з бюджету фермерським господарствам в розмірі 4 млрд грн.

 1. Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”, – пише Василь Мокан.

“Цією постановою пропонується внести зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, передбачивши таку підтримку:

  • спеціальну бюджетну дотацію у розмірі 5 тисяч гривень за утримання корів фермерському господарству, у власності якого є не менше 5 корів (але не більше 250 тис грн на одне господарство);
  • часткову компенсацію витрат, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва, максимальний розмір якої має становити не більше 100 тисяч гривень на рік;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для новостворених фермерських господарств, яка надаватиметься їм для провадження сільськогосподарської діяльності в розмірі не більше 60 тисяч гривень на одне новостворене господарство;
  • часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданням дорадчих послуг, шляхом компенсації 90% вартості, але не більше ніж 10 тисяч гривень за надані фермерським господарствам та кооперативам дорадчі послуги;
  • сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам для відшкодування 70% вартості (без ПДВ) придбаної техніки та обладнання, а також профінансованих за рахунок банківського кредиту, але не більше 3000 гривень на один кооператив”, – зазначив Василь Мокан.

 

Також пропонується здійснити у 2020 році компенсації, які не виплачені у 2019-му році, додає експерт.

 

SEEDS.org.ua   

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!