Фермери Чернігівщини втратили тисячі новорічних сосен після обробки сусіднього поля

0 512

Фермери Чернігівщини, які вирощував сосни, щоб продати їх під Новий рік, зазнали чималих збитків. Всі святкові деревця почали обсипатися після того, як поле по сусідству обробили отрутохімікатами.  

Володимир Буряк почав вирощувати сосни на продаж 20 років тому, першим в Ічнянському районі. На ділянці поблизу села Бурімка ростуть 7-річні дерева. Однак тепер Володимир Буряк втратив близько 3 тисяч семирічних сосен.«Підійшов період вирізки сосни на реалізацію. Але сталося те, що сталося. Ми виявили, що вона вся спалена. Моя праця була даремною. 7 років нанівець», – каже фермер.

Почали всихати сосни і в Миколи Білика. Його ділянка розташована біля села Киколи. 7 вересня літак над сусіднім полем бачили місцеві жителі і сфотографували його. Землі належать сільськогосподарському підприємству «Інтер». Там ріс соняшник. Микола Білик припускає, обробляли рослину, щоб та швидше висохла. Натомість, за тиждень почали всихати сосни.

«Сторона сосни, та, що дивиться в сторону поля «Інтера» – це пожовтіла хвоя, вона має нетоварний вигляд. Тильна сторона, на неї потрапило менше гербіциду, вона має зелений колір», – показує Микола Білик.

Таких дерев на ділянці Миколи – 3 тисячі. Кожне щонайменше коштує 120-130 гривень. Навіть якщо продавати їх за зниженою ціною, по 100 гривень – це 300 тисяч гривень збитків, розповідає чоловік.

Вони запропонували як вихід із ситуації, щоб СТОВ «Інтер» або авіакомпанія викупила зіпсований товар. За словами Миколи, спочатку директор підприємства Михайло Бондар сказав, що вони відшкодують збитки. Потім – просив почекати, згодом же – відмовився від компенсації.

Директор сказав, що ніякого відношення до ситуації з соснами компанія не має. Вони не обробляли своїх полів з літака, а компенсації підприємцям вони виплачувати не будуть.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Чернігів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!