Фермери України отримають доступ до сотень тисяч гектарів держземель через прозорі онлайн-аукціони

0 974

Заступник Голови Фонду державного майна України Ігор Тимошенко презентував на Agro Ukraine Summit новий проєкт — «Земельний банк», пише SEEDS.

Як зазначили у Фонді, проєкт відкриває для аграріїв можливість отримати доступ до сотень тисяч гектарів державних земель на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на електронному майданчику «Прозорро.Продажі».

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

Стартова вартість оренди становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень і на 25 років для багаторічних, повідомила пресслужба ФДМУ.

«Аграрний сектор — один з надважливих напрямів розвитку української економіки, який зазнав значної шкоди внаслідок російської агресії. Проєкт «Земельний банк» покликаний максимально ефективно використати ті земельні ресурси, які є в розпорядженні держави, та підтримати агровиробників, особливо тих, хто втратив свої землі через війну», — зазначив Тимошенко.

Найближчим часом очікується прийняття розпорядження Кабінету Міністрів про перший пул земельних ділянок, які стануть доступні до оренди. Сумарно це 104,2 тис. га, що буде виставлено на торги вже наприкінці червня — початку липня 2024 року. Ці землі розташовані в різних регіонах України, що дає можливість аграріям з усієї країни взяти участь в аукціонах.

Презентація з описом проєкту «Земельний банк» вже доступна для ознайомлення.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!