Фермерка з Полтавщини вдосконалює вирощування овочів у закритому ґрунті

0 1 409

Ірина Бабич – успішна фермерка з Полтавщини. Десять років тому життєві обставини змусили її залишити роботу в банку та переїхати до села Вітрова Балка щоб впорядкувати справи у фермерському господарстві батька, який займався вирощуванням зернових, пише SEEDS.

Пізніше Ірина посадила для себе трохи полуниці – всього 20 соток. Сьогодні на підприємстві Ірини 33 га землі під зерновими, на присадибних ділянках своїй та родичів вирощує полуницю та овочі.

Як і всі інші фермери, жінка була змушена адаптувати виробничі процеси до умов військового стану.

«Зараз розуміємо, що до війни, то були не виклики, а невеличкі нюанси, – розповідає Ірина. – З початком війни потрібно було передивлятися логістику, технологію вирощування, зокрема дуже заощаджувати на посівному матеріалі і мінеральних добривах.

Також змінилася технологія вирощування – перейшли на систему посіву без обробітку. Так економимо дизпаливо і зменшуємо вартість вихідної продукції. На жаль, зменшився ринок збуту через блокування росією експорту української продукції».

Попри всі виклики, Ірина налаштована розвивати свою справу. У планах – удосконалюватися також у вирощуванні овочів у закритому ґрунті, зокрема налагодити зрошення, бо це можливість отримати кращі результати на меншій площі.

Читайте також: Столичний школяр вирощує у квартирі зелень на продаж і мріє про власну екоферму

Навесні фермерка збирається висадити майже 1 га овочів закритого та відкритого ґрунту – салатний набір (огірок, помідор, капуста, редис), а також картоплю, повідомляє прес-служба Програми USAID АГРО.

 


Ірина – активна учасниця ініціатив Програми USAID АГРО, зокрема навчалася у Зимовій школі GESI та за програмою Mini MBA, що впроваджувалися ГС “Українська продовольча долина“ (Ukrainian Food Valley). Після навчання випускниці створили спільноту SHE FARMS, яка об’єднує жінок-фермерок зі всієї України для обміну практиками та досвідом.

Минулого року Ірина взяла участь у проєкті #KartopelkaUA, який реалізувався за підтримки Програми USAID АГРО у співпраці з Агріко Україна. Тоді Ірина отримала якісне насіння картоплі сорту Рів’єра і Рудольф. З 1 га зібрала понад 22 тонни картоплі. Частину вирощеного врожаю Ірина віддала для потреб громади: 33 господарства отримали якісне насіння картоплі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!