Фермерство під час війни: як українським аграріям вдається долати непередбачувані виклики

0 53

Сільськогосподарська галузь України стала однією з тих, які Росія цілеспрямовано намагається знищити. Унаслідок повномасштабної війни сільське господарство лише станом на квітень 2023 року зазнало збитків, які оцінюють у кілька мільярдів доларів, пише SEEDS

Команда проєкту Ukraїner представила новий документальний фільм «Фермерство під час війни». Ця стрічка розповідає про те, як українські аграрії долають виклики війни і як російська агресія загострює продовольчу кризу в світі.

Читайте також: Українські пивоварні вибороли золото на своєрідному пивному чемпіонаті світу

Герої стрічки — працівники масштабних підприємств, власники фермерських господарств і локальні підприємці. Частина з них були змушені релокувати свої господарства, інші — протистояти жахам окупації, ворожим обстрілам, замінуванню полів та іншим катастрофам, спричиненим російськими військами.Документальний фільм «Фермерство під час війни» складається з чотирьох історій. Про замінування сільськогосподарських полів на Слобожанщині розповіла фермерка Людмила Левченко та волонтерка благодійного фонду «Волонтерська юа» Мар’ям Йол.

Cпогадами про евакуацію тварин із півдня України поділився власник «Велесової ферми» Михайло Травецький. Про експорт українського зерна розповів Володимир Славінський, директор торгівлі агрокомпанії «Нібулон».

Миколаївські підприємці Володимир Свідерський і Євген Ващенко поділилися історією порятунку полів від затоплення у червні 2023-го. Тоді значна частина фермерських угідь у пониззі Дніпра опинилися під водою після підриву окупантами греблі Каховської ГЕС.

“Ця експедиція підштовхнула мене перечитати “Землю” Ольги Кобилянської. Звідти підкреслила собі рядки: “Вона (земля) підпливала нашою кров’ю і нашим потом. Кожна грудка, кожний ступінь…” Головний герой повісті Кобилянської любив землю та цінував її понад усе. Ця пам’ять передається в українців з покоління в покоління.

Наші фермери сьогодні у дечому дуже до нього подібні. Вони знають силу української землі та бережуть її, загоюючи всі рани. А також самовіддано чинять опір окупанту, який з усіх сил намагається цю силу відібрати”, – розповідає продюсерка проєкту “Фермерство під час війни” Ксенія Чикунова.


Фермерство під час війни – це проєкт про виклики для агросектору України та українських фермерів, які з 24 лютого 2022 року продовжують працювати на своїй землі, ризикуючи своєю безпекою, протистояти окупації, ворожим обстрілам, замінуванню полів та іншим катастрофам, спричиненими російськими військами.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!