Фермеру на замітку: як правильно висівати горох в умовах раннього початку сівби

0 137

При температурі вище 5°С відбувається дозрівання ґрунту та починаються польові роботи. Саме в цьому році в південних регіонах строки сівби ранніх озимих зернових та зернобобових культур змістилися. Сівба починається на місяць раніше, ніж зазвичай.

Найбільш популярною серед зернобобових культур в південних регіонах є горох. Він стійкий до приморозків, тому повинен бути висіяним у найбільш ранні строки. В цьому випадку горох оптимально використає зимову вологу, тому час вегетації буде скорочений. Мінімальна температура проростання насіння становить +1…+2°С. Якщо запізнитися з посівом хоча б на один день, то це приведе до зниження врожайності в середньому на 1 ц/га, а при сівбі пізньою весною та в посушливе літо – на 1,5-2 ц/га. До того ж страждає якість гороху: відбувається різкий недобір білка та знижується накопичення в насінні протеїну. Фітосанітарні норми не рекомендують висівати горох після зернобобових культур та бобових багаторічних трав, тому що ці рослини мають спільні хвороби та шкідників.

Дуже важливо обрати оптимальну глибину загортання насіння та густоту посіву. Орієнтовна глибина загортання насіння гороху у ґрунт складає 6–8 см. Якщо посіяти насіння глибше ніж 10 см, то сходи затримаються на 2–3 дні, а якщо навпаки – значна їх частина розміщується в поверхневому шарі ґрунту, що швидко пересихає. Загущення посівів призводить до конкуренції між рослинами гороху, в результаті якої дуже слабо розвивається коренева система. Це призводить до втрати посухостійкості. Норма висіву гороху на 1 гектар складає 1,1…1,4 млн. шт. насінин.

Передпосівне протруювання насіння виконують за 3-4 тижні до посіву препаратами Вітавакс 200 ФФ (2,5 л/т), Ламардор FS 400 (0,15-0,20 л/т). Якщо для протруювання використовувати Фундазол (3 кг/т), насіння обробляють безпосередньо перед сівбою бактеріальним препаратом Ризоторфіном. Агрономічна ефективність Ризоторфіна для бобових культур становить в середньому 10-30%, додатковий збір білка – 2-5 ц/га.

SEEDS.org.ua за матеріалами АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!