Городи селян Харківщини потерпають від нашестя верблюдів

0 1 471

Жителі Слобожанського та Борщової за 30 км від Харкова скаржаться на верблюдів, які пасуться на їх городах. Тварин тримають на приватній фермі у Слобожанському разом з іншою худобою та іноді випускають на прогулянки.

Нещодавно у соцмережах з’явилися відеозаписи з верблюдом, який їсть капусту на городі в Харківському районі.Тварина прийшла зі Слобожанського до сусідньої Борщової, розповіла тутешня жителька Любов Гармаш.

“Гризуть капусту. Залишилося погризане, яке ми не зрізали. А ті, що більш-менш були, ми їх залишили. Ми рік цим займалися. Розраховували, що в нас буде своя капуста. І для нас це дорого”, — говорить жителька Борщової Любов Гармаш.

Любов Гармаш розповідає, що її чоловік бачив на городі коней та поні. За словами жителя Слобожанського Рафіка Цугуряна, на фермі живуть понад 30 тварин:

“Два верблюди, 11 поні, 26 корів, бики. Багато чого там є. Дуже великі проблеми були раніше, зараз я вже загородився — і все. Питань зараз немає, сюди не заходять”.

Замість паркану на фермі — автомобільні шини, за огорожею — верблюди та коні. Власник господарства із журналістами спілкуватися відмовився. Тварини на город Любові Пуляєвої ходять сьомий рік, розповідає жінка.

У сільраді зарадити набігам копитних на врожай місцевих не можуть, каже Слобожанська сільська голова Ольга Пуляєва: “Людина не реагує ніяк — взагалі. Були штрафи постійні, але він безробітний, платити нічим. Неодноразово бачили, як він у місті Харкові катає на конях, на поні, я так підозрюю, що не безкоштовно”.

Місцевий дільничний Олексій Шляхов отримував скарги від селян. Цьогоріч на власника господарства склали два адмінпротоколи за статтею 152 (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою).

“Приїжджали неодноразово до нього різні комісії — і нічого не можуть зробити. У нього є не на всіх тварин, а на кількох є санітарні книжки, відповідні паспорти. Тварини чиповані. Не всі”, — сказав поліцейський.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Харків

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!