Громади Хмельниччини заходилися розвивати зелений туризм

0 2 809

Наразі перед громадами Хмельниччини постало непросте завдання – розвивати туризм на своїх територіях, бо для деяких з них це може бути чи не єдине джерело наповнення бюджету. Як їм це вдається, розповів експерт з питань туризму Сергій Толстіхін.


— Сергію, ви спокійно займалися собі бізнесом, чому взялися розвивати туризм і скільки часу вже в цій темі?

– Серйозно займаюсь туризмом три останніх роки, загалом же з 2013-го, коли почав мандрувати на велосипеді. Ми з того часу об’їхали 31 країну Європи на велосипедах, а це понад 26 000 км, знайомилися, як у них влаштована велоструктура між містами, велодоріжки, зони відпочинку, зелений туризм, бо зупинялися саме в садибах.

Побачили, що ця галузь дійсно добре розвинена в Європі. Багато європейців на вихідні не лежать на диванах, а беруть велосипеди, чіпляють на машину та їдуть кататися на природу, живуть у садибах. Було б круто, щоб і у нас люди відпочивали таким чином. Так виникло розуміння, що цим треба зайнятися, ми створили ініціативу «Green Ways» і поставили собі за мету допомагати новоствореним ОТГ.



— Чому саме громадам?

– Почалася децентралізація, у них виникли нові можливості для розвитку, проте не всі знають, як це реалізувати. Зараз ми працюємо з дев’ятьма громадами, і не лише у Хмельницькій області.

Наприклад, візьмемо Бакоту. Вся Україна знає про це унікальне місце, приїжджає маса людей. Але приїхали, подивилися, спустилися у скельний монастир і поїхали. 20 гривень за вхідний квиток забрав Національний парк «Подільські Товтри». А що громаді? Нічого більше не дивляться і грошей не лишають.

При цьому у Хмельницькій області є 60 територіальних громад, і Староушицька громада, на території якої і знаходиться Бакота – одна з найбідніших, друга з кінця. У самій громаді досить незначна дохідна частина, там немає великих агрокорпорацій чи великих підприємств. Я їм допомагав як волонтер, бо у них справді немає грошей.



Зрештою ми придумали так звані Green Point – Зелені Пункти – зони відпочинку на зеленому маршруті для мандрівників, особливо велотуристів. На туристичних велосипедних маршрутах у Європі за правилами кожні 10-12 кілометрів має бути впорядковане місце для відпочинку. Зазвичай це бесідка, накрита зверху та зашита з двох боків, щоб захищати від вітру, всередині стіл, лавки, поруч інформаційний стенд з картою, велопарковка, смітник.

Там можна зупинитися та перепочити, і на машинах також. У громаді є пилорама, взяли у лісництві кілька дерев, розпиляли на дошки, дядько їх склепав, всі дружно розрівняли майданчик, мінімальними коштами та своїми силами зробили місця для відпочинку. Це хороший приклад того, коли бідна громада, маючи бажання і не маючи коштів може робити хорошу справу.

 

SEEDS.org.ua за інформацією discover.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!