Грузія планує налагодити виробництво вина на Марсі

0 116

Грузія сподівається, що налагодити виробництво вина на Марсі вдасться завдяки 8000-річним традиціям виноробства. Про плани грузинських виноробів розповідає «Моя планета».

Схоже з усього, грузинські винороби налаштовані на втілення своїх планів цілком серйозно. В країні розробляється проект IX Millennium, який покликаний забезпечити виробництво вина на Марсі. Старт проекту має відбутися уже нинішнього року: в Тбілісі будуть зведені вертикальні теплиці для вирощування різних сортів винограду за мінімальної участі людини. Наразі ведеться відбір найбільш перспективних для проекту сортів.

Протягом наступних років вчені з Тбіліського університету бізнесу і технологій планують випробувати різні сорти в «марсіанських» умовах. В лабораторії будуть створені низькі температури, високий рівень оксиду вуглецю і низький тиск. Перші результати експерименту очікується отримати до 2022 року, але вже сьогодні робиться припущення, що першим вином на Марсі буде біле. Це зумовлено тим, що світлі сорти є більш стійкими до вірусів і до радіації. До того ж оболонка білих ягід краще відбиває зовнішні впливи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!