Імпорт свіжих яблук зріс у рекордні 10 разів

0 235

У 2019 році експорт свіжих яблук на 26,5% перевищив показник попереднього року і є найбільшим за останні 5 років. За зазначений період українські виробники майже в 11 разів наростили поставки вітчизняних яблук за кордон.

Ключовими покупцями вітчизняних фруктів у минулому році були Білорусь, Ірак, Туреччина, Австрія та Молдова.

Водночас імпорт свіжих яблук у минулому році зріс у 10 разів, порівняно з попереднім 2018 роком. Збереження сприятливої цінової кон’юнктури на внутрішньому ринку яблук України навіть по завершенню збирання врожаю фруктів, стимулювало нарощенню поставок більш конкурентної за ціною продукції з Польщі, яка забезпечила 99% імпорту товару.

Разом з тим, торгівельне сальдо зовнішньої торгівлі свіжими яблуками у минулому році позитивне і становить 10,5 млн дол. США. Це значить, що за останні п’ять років Україна з нетто-імпортера стала нетто-експортером, тобто почала більше експортувати ніж імпортувати зазначену продукцію.

«Нарощення експортного потенціалу вітчизняних свіжих яблук відбулось за рахунок збільшення професійними господарствами потужностей для їх зберігання, зокрема сучасних фруктосховищ з регульованим газовим середовищем, –  пояснює Валентина Кропивко, експертка УКАБ. – Ці сховища забезпечують збереження якісних показників фруктів «преміум-сегменту» протягом року. Враховуючи вищенаведене, експортоорієнтованість промислового сегменту вирощування свіжих яблук за останні п’ять років зросла з 1% до 17%, і це попри скорочення валового збору фруктів сільгосппідприємствами до 311 тис. т у минулому році».


Виробництво яблук в Україні у 2019 році скоротилось на 309 тис. т або 21% проти рекордного 2018 року і становить 1 153,4 тис. т. Зменшення валового виробництва відбулось за рахунок падіння урожайності на 27,3 ц/га або 17% через несприятливі погодні умови навесні минулого року.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Український клуб аграрного бізнесу

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!