Імпортний томат на українському ринку продовжує дорожчати

0 148

Зростання цін на імпортний томат триває в Україні другий тиждень поспіль. Такими спостереженнями ділиться EastFruit.

На думку виробників, чергове зростання цін зумовлене, передусім, підвищеним попитом при скороченні пропозиції. Причому скорочення пропозиції стосується не лише імпортованого томата, а і місцевого.

Аналітики відзначають, що значно знизилася пропозиція томата з Туреччини, основного постачальника даного виду продукції в Україну. Скорочення поставок пов’язане зі складними погодними умовами, які перешкоджають збирати урожай, і це призвело до зменшення обсягу відвантажень. В результаті, імпортний томат в Україні сьогодні пропонується до продажу по 52-54 грн / кг ($ 1,87-1,95 / кг), що в середньому на 8% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Напередодні минулих вихідних ціна на турецький томат починалася від 48 грн / кг ($ 1,73 / кг) і продавці говорили про стабільні темпи збуту.

Як відомо, більшість тепличних комбінатів в Україні завершили сезон реалізації томата, і тому очікувати збільшення пропозиції від них марно.

Загалом, імпортери пропонують томат в середньому на 37% дорожче, ніж в кінці січня 2018 року.

На думку учасників ринку, наступного тижня в Україні можна очікувати на збільшення поставок томата з Туреччини, що дозволить збалансувати ринок, а, отже, − стабілізувати ціни.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!