Кизиловий сад даватиме врожаї майже 70 років

0 751

В перспективі сад кизилу даватиме врожаї майже 70 років, однак висаджувати 1-2 га кизилу — це великий ризик. У такому разі фермер працюватиме лише на внутрішній ринок і не матиме змоги сформувати експортну партію, розповів фермер, директор ОСГ “Малявкін” Сергій Малявкін.

Звісно, якщо дозволять фінанси, то і при такій площі можна придбати обладнання для переробки на цукати, мармелад та інше. Однак воно дороговартісне і окуповується лише в кооперації. Тож, на його думку, відразу варто закладати більші площі.

Викликом для початківців фермер називає посадковий матеріал. Його важко знайти навіть для закладки 2-3 га. “Зазвичай людина, у якої ви купуєте, не може гарантувати сортність. Говорить, що кизил Лук’янівський, а виявляється — Володимирський. Дуже мало знань щодо культури”, — говорить він.

Фермер зазначає, що його господарство постачає кизил до Австрії у промисловому вигляді. Це — заморозка і пюре. Для здійснення поставки за кордон мають завантажити хоча б 5 т продукції.

“Той, хто вирощує до 5 га, не зможе сформувати експортну партію. 300 кг — це замало. У такому випадку доведеться кооперуватися”, — додає Малявкін.

Також говорить, що найпопулярнішою схемою посадки є 5×4, для цього знадобиться 500 саджанців на гектар. Навіть якщо один коштує 200 грн, то це 100 тис. грн. А от рентабельність — висока, однак приходить вона не одразу.

“Я розраховував бізнес-план на 11 років. Покрив витрати на восьмий рік. Зате плодоносить культура до 70 років”, — розповів директор ОСГ.

ОСГ “Малявкін” знаходиться у Миколаївській області. Першу закладку кизилу там здійснили восени 2009 р. Нині вирощують 5 сортів. На осінь цього року планують закласти 20 га.

Також у господарстві вирощують диплоїдну сливу та аґрус як ущільнення поміж дерев.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!