Компанія з Вінниччини закладає промислові плантації міскантуса для переробки на папір

0 502

Промислові плантації міскантуса, який в подальшому буде перероблятися на папір, закладає компанія з Вінниччини ОРГАНІК-Д. Всього планують висадити 2,5 тис. гектарів на целюлозу і папір, розповів SEEDS співвласник і директор підприємства Вадим Кричковський.

Переробка міскантуса – проєкт довготривалий, розрахований на 5 років, розповів Вадим Кричковський. На його думку, сьогодні це доволі перспективно, оскільки в Україні целюлозної галузі практично не існує.

«На сьогоднішній день в Україні, на жаль, немає жодного целюлозного виробництва. Імпортувати 90% целюлози і 80% вторинного паперу, – це смішно при всіх наших сировинних базах, які є в аграріїв.

Тому ми бачимо в цьому дуже серйозну перспективу. Так, інвестиції там дуже великі. Але є і партнери, і інвестори, українські та іноземні, які готові вкладати гроші.

Ми закладаємо промислові плантації міскантуса, який в подальшому буде перероблятися на папір. Плануємо висадити всього 2,5 тис. гектарів на целюлозу і папір», – розповідає Вадим Кричковський.

Читайте також: Українським фермерам компенсують витрати на органічну сертифікацію

Воєнний час спричиняє для аграріїв України чимало перешкод. Однак, на думку директора підприємства ОРГАНІК-Д, з’явилось і доволі багато можливостей.

«Хоч зараз і війна, але відкрилося дуже багато можливостей. Потрібно їх ловити і доказувати людям, що це вигідно. І вкладатися якраз в такі технологічні аграрні рішення, які допоможуть стало звиватися не тільки підприємствам, а й Україні.

Зараз ми ведемо дискусії стосовно будівництва лабораторії Invitrum для цього проєкту. Тому, що саджанці міскантуса, які ми купували в Англії, коштують 17 тис. доларів на гектар. Нескладна математика: 2,5 тис. гектарів помножити на 17 тис. доларів», – зазначає Вадим Кричковський.

На його думку, гроші, вкладені в цей проєкт окупляться тільки тоді, коли з’явиться паперова фабрика, протягом 3-х років її роботи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!