Конституційний суд не розглядатиме земельний закон найближчим часом

0 153

Конституційний суд не планує найближчим часом розглядати подання народних депутатів про неконституційність закону про ринок землі. Розгляд КСУ стосується тлумачення кількох понять про землю в Основному законі.

Про це розповів голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, який, разом із колегами, зустрівся з головою КСУ Олександром Тупицьким. Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що 2 листопада замість зборів суддів відбудеться розгляд конституційності ухваленого ВР закону про запровадження ринку землі.

“Він (Тупицький – ред.) спростував інформацію про те, що зараз відбувається “зрадоподібне” засідання про землю. Це – черговий процес про землю, який триває вже кілька місяців. І ще буде низка засідань”, – розповів Арахамія

Арахамія наголосив, що просив Тупицього проводити розгляд “у максимально відкритому режимі”, щоб народні депутати мали змогу почути думку всіх суддів і юридичні аргументи, які у них з’являються.

“Вони не розглядали землю, вони розглядали статті, пов’язані з ринком землі. Саму землю вони зараз не розглядають і найближчим часом, як повідомив пан Тупицький, не будуть розглядати”, – наголосив Арахамія.

Як пояснив суддя КС Ігор Сліденко, питання стосується тлумачення статей Основного закону.

“Закон про землю взагалі не розглядається Конституційним судом. Вас вводять в омануЦя справа про тлумачення 13, 14 статей Конституції. В основі тлумачення суд має розказати, що означає у Конституції поняття “земля – національне багатство України”.

Що це означає? За великим рахунком тлумачення буде містити відповідь на це питання, що таке “земля – національне багатство України”. Про право власності на землю там фактично мова не йде”, – пояснив Сліденко.

Суддя наголосив, що наразі не було навіть слухань щодо закону.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  suspilne.media

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!