Квітневі заморозки ледь не згубили ранній врожай спаржі в Україні

0 292

Суттєві весняні заморозки в ніч на 20 квітня стали чималою загрозою для раннього сезону спаржі для багатьох фермерів центральних регіонів, пише SEEDS.

Тільки на Черкащині в цю ніч метеостанції зафіксували на ґрунті від -3 до 0 градусів.

Між тим морози гальмують ранній сезон спаржі. Цього року в Україні він почався близько 12 квітня – на три тижні раніше, ніж зазвичай, уточнює черкаський фермер Андрій Дулін, який кілька років вирощує спаржу на гектарі землі.

Читайте також: В одній з найбільших теплиць Львівщини вирощують кавуни 

На заморозки скаржаться в соцмережах чимало фермерів Центральної України: «…Частина врожаю втрачена. Незрозуміло ще, що із малими пагонами, які тільки-тільки прорізались – їх було чимало». «Вночі був відчутний приморозок, навіть спаржа не встояла. Все, що вилізло, треба зрізати в утиль. Наступна зрізка зсувається».

«Поки похолодання, спаржа не хоче рости. За останні 3 дні я зібрала лише 1 кілограм спаржі… а обіцяють, що буде ще холодніше.

Спаржа – овоч теплолюбний. Коли тепло, то за добу спаржа може вирости і 12-15 сантиметрів, але, коли холодно, вона може й взагалі перестати рости. Це не впливає на її кількість в майбутньому, адже, як тільки будуть дні сонячними та теплими, вона відновить свій ріст», – пише Яна Конопська з Вінниччини.

Мороз може пошкодити молоді соковиті пагінці і вони стануть в середині порожні, волокнисті, м’які та не придатними для споживання. Тому, молода фермерка радить всім, якщо є можливість, вкривати спаржу, щоб не втратити ранній урожай.

Між іншим українська спаржа у 2024-му суттєво зросла в ціні – приблизно на 40%.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!