«Лисих» Карпат стане менше, – Уряд заборонив суцільні рубки у гірських лісах

0 30

Уряд заборонив суцільні рубки головного користування у гірських лісах Карпат. Однак офіційно цей документ набере чинності тільки через три роки, пише SEEDS.

«Днями Кабінет Міністрів України ухвалив вкрай важливий, базовий для лісової галузі документ – постанову «Деякі питання ведення лісового господарства у період дії правового режиму воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724», – йдеться в повідомленні пресслужби Державного агентства лісових ресурсів.

Даною постановою визначено особливості здійснення рубок, пов’язаних з необхідністю оборони держави та її безпеки, на період дії правового режиму воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення або скасування. Тепер такі рубки проводитимуться за зверненням військових адміністрацій за чітко визначеною процедурою.

Читайте також: На Полтавщині припинив існування відомий Сад Квілінського, – засновник ферми загинув на фронті

Очікується, що завдяки переходу до вибіркової системи рубок вдасться збільшити річний приріст деревостанів і забезпечити безперервне та раціональне використання лісу, що своєю чергою збільшить надходження рентної плати за рахунок збільшення обсягів заготівлі деревини.

Окрім того, даною постановою забороняється проведення рубок головного користування в Карпатах через три роки та впроваджується перехід ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва (рубки переформування).

«Так, це дійсно означає, що «лисих» Карпат ви більше не побачите, а дозвільна процедура, визначена постановою №454 мінімізує негативні наслідки військових дій для лісу, запроваджує чітку систему контролю, запобігає зловживанням та спрощує процес відновлення лісів після бойових дій», – зазначають в Держлісагентстві.

Також постанова вносить зміни до Правил поліпшення якісного складу лісів в частині проведення рубок переформування, заснованих на принципах наближеного до природи лісівництва з метою найширшого застосування вибіркової і поступової системи рубок, які відповідають міжнародній практиці.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!