Інженер з Індії відновив озерну систему міста за допомогою стародавніх методів

1 4 130

Низька кількість опадів і надмірна забудова призвели до кризи дефіциту води в Бенгалуру, місті в Індії, яке іноді називають Силіконовою долиною країни. Колись це місто називали «містом озер», однак ці озера здебільшого висохли, а деякі знаходяться під загрозою повного зникнення, пише SEEDS.

Так було до втручання однієї людини, інженера на ім’я Ананд Маллігавад. Він не мав попередніх знань про відновлення озера, однак вирішив взяти на себе неможливе, здавалося б, завдання — самотужки повернути воду до висохлого озера. Неймовірно, але саме це він і зробив.

«Треба мною сміялися, – згадує він в інтерв’ю для New York Times. – Всі думали, що я збожеволів».

Роботодавець Малігавада виділив йому грант на $100 000 у рамках програми соціальної відповідальності компанії. На ці кошти він за допомогою екскаваторів поглибив чашу озера Кьяласанахаллі, вивудив з нього фекалії та сміття, прочистив канали і навіть збудував кілька островів, щоб на них могли відпочивати перелітні птахи. За півроку після сезону мусонних дощів озеро наповнилося чистою водою.

Читайте також: Мешканець Вінниччини замість картоплі вирощує у себе на грядках майже 500 сортів винограду

Малігавад зробив відновлення озер своїм головним заняттям. Для індусів він тепер національний герой та головний експерт у цьому питанні. За минулі 8 років він повернув до життя 35 озер у Бенгалуру, сім у місті Айядхья, дев’ять у Лакхнау та 40 – в Одіші, всього понад 90.

«Я хочу відновити сто тисяч озер до того, як помру, – сказав він. – Молоко замінити можна, але чим замінити воду?»

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Корогод Володимир пише

    В КрРозі в 70-х зробили три чудові ставки з човниковою станцією, пляжами, коропами-карасями, з рестораном на воді!.. А в 90-х через ЗМІ інформації повідомили, що це не ставки, а відстійники…
    Й, між іншим: українською не РОБОТОдавці, а ПРАЦЕдавці.
    Талану!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!