Майбутнє жимолості – за механізованим збиранням і переробкою     

0 465

Промислове вирощування жимолості тільки починається у всьому світі, та й в самій Україні таких плантацій поки що небагато. Однак у сусідній Польщі було закладено вже 3 тис. га жимолості, повідомляє SEEDS.

Про це розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва НААН, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко. За його словами про це йшлося під час першої онлайн-зустрічі по жимолості, яка відбулась, 25 листопада. В зустрічі прийняли участь 65 учасників з 12 країн, зокрема з РФ, Канади, Польщі, Китаю та Австралії.

«Головний висновок – у всіх все тільки починається, хоча 3 тис. га жимолості у Польщі – це ще той початок. Жимолость почали вирощувати навіть у західній Австралії. Правда, обсяги поки що аматорські.

Навіть у РФ, де 119 сортів жимолості в Реєстрі, визнають, що для промислових насаджень альтернативи канадським сортам немає, і Аврора – #1. Серед сортів РФ кращим є Восторг, хоча за врожайністю поступається Аврорі у 2-2.5 рази – прямо як з наших даних списано.

Через нестандартні погодні умови, що спричинили повторне цвітіння, скрізь – від Польщі до Томська – був дуже суттєвий недобір врожаю. Лише канадські сорти не цвіли повторно і були з нормальним врожаєм», – пише фахівець у дописі на сторінках інтернет-спільноти “ЖИМОЛОСТЬ. ЩО? ДЕ? КОЛИ?”.«Майбутнє жимолості – за механізованим збиранням і переробкою. На свіжий ринок наразі продається 15-20% відсотків вирощеної ягоди.

Дуже актуальною є селекція нових сортів, схожих на Аврору, у першу чергу з покращеним смаком і лежкістю, а також можливістю збирання комбайном.

Перспективи експорту є, але вони не глобальні. Маркетинг – наше все. Без активної популяризації і просування на ринок шлях до успіху буде дуже довгим», – додає Олександр Ярещенко.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!