Майже 80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин  

0 125

Поточна ситуація із станом ґрунтів в Україні є вкрай складною, адже 70-80% ґрунтових ресурсів України потерпають від нестачі поживних речовин та міндобрив.

Таку думку висловив академік НААН України, директор Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А.Н. Соколовського” Святослав Балюк під час 7-го Одеського агрохімічного форуму, який зібрав близько 300 фахівців галузі.

“Чорнозем – це цар-ґрунт, але й чорнозем – це сила та, водночас, беззахист, адже сьогодні ґрунти швидко деградують. Сьогодні близько 70-80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин”, – зазначив у своєму виступі фахівець, підкресливши, зокрема, що з року в рік в українських ґрунтах , так званого, середнього гранулометричного складу, знижується вміст гумусу.

Святослав Балюк також підкреслив, що для покращення стану ґрунтів в Україні вже сьогодні фермерам необхідно запроваджувати технології точного землеробства та точкового удобрення.

“Застосування саме цих технологій пояснюється тим, що ґрунт одного й того ж поля є неоднорідним за своєю структурою. Саме тому фермеру необхідно дивитися де використовувати підживлення, наприклад, мікро-, а де макроелементами.

Наші ґрунти – виснажені, тому їх потрібно відновлювати, але робити це правильно”,- зазначив директор Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А.Н. Соколовського”.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!