Майже третину органічних господарств України очолюють жінки

0 174

Ґендерний баланс в органічній галузі України кращий, ніж загалом в аграрному секторі, – такого висновку дійшли за результатами дослідження ґендерного профілю органічного сектору України, яке було проведене громадською спілкою «Органічна ініціатива» та презентовано в рамках BIOFACH 2024, пише SEEDS.

Метою дослідження було з’ясувати ролі жінок та чоловіків в органічному секторі, вивчити зміни, що відбуваються, зокрема, у зв’язку із повномасштабною війною, а також виклики для галузі та можливі шляхи їх подолання.

За статистичними даними на початок 2021 року жінки очолювали 20,8% фермерських господарств в Україні. А за результатами дослідження серед керівників органічних господарств близько 27% жінок, пише OrganicInfo.

Читайте також: Овочівникам України не варто сподіватися цьогоріч на великі ціни – думка

Спільним серйозним викликом воєнного часу для підприємств став дефіцит чоловічої робочої сили. 76% опитаних озвучили цю проблему, здебільшого пов’язують її зі вступом чоловіків до армії та іншими обмеженнями, що викликані воєнним станом.

А 62% опитаних відзначають також дефіцит технічних спеціалістів. У сучасних реаліях жінкам доводиться перебирати на себе традиційно чоловічі види діяльності, але це вимагає автоматизації процесів виробництва, щоб замінити важку фізичну працю.


Дослідження ґендерного профілю органічного сектору України проведено у грудні 2023 – січні 2024 р.  

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!