Мешканці Сомалі незабаром ласуватимуть українськими яблуками

1 748

У березні 2021 року одна з провідних компаній України «Сади Дніпра» (ТМ UApple) експортувала перший контейнер свіжого яблука в Сомалі. Таким чином жителі ще однієї країни з Субсахарської Африки найближчим часом спробують українське яблуко.

За словами Олександра Пахно, керівника «Садів Дніпра», в цьому році яблуко UApple було поставлено в 10 країн світу, а Сомалі – вже одинадцята країна. При цьому в компанії відзначають складності в роботі з Субсахарською Африкою.

«Постачати яблуко до Субсахарської Африки дуже непросто, тому що логістика дуже дорога, а контейнер знаходиться в дорозі дуже довго. Навіть в Сінгапур і Малайзію поставляти свіже яблуко набагато простіше і дешевше.

В даному випадку, природно, прямих рейсів до Могадішо немає, тому контейнер перевантажувався в Дубаї. Це збільшило час у дорозі і вартість перевезення. Однак угода для нас була вигідною в будь-якому випадку, тому що умови оплати і ціна повністю виправдовували додаткові труднощі», – пояснює Олександр Пахно.



Україна поступово нарощує поставки яблука до країн  Субсахарської Африки, незважаючи на загальне зниження обсягів експорту через неврожай яблука два роки поспіль. При цьому однією з переваг реалізації яблука в Африку є можливість реалізації плодів порівняно невеликого калібру, які не користуються високим попитом на внутрішньому ринку України.

Чому Африка імпортує дрібні калібри яблука? А тому, що продається плоди, зазвичай, поштучно, а ціни доходять до $1 долара США за штуку. Відповідно, чим більше яблука в кілограмі, тим більше заробиш, тому що ціни на яблуко озвучуються зазвичай за 1 кг або за стандартний ящик, так званий «бушель».

«У 2020 році Україна експортувала яблуко в такі країни Субсахарської Африки як Лівія, Гамбія і Мавританія. У наступному році, якщо урожай яблука в країні повернеться до нормальних рівнів, ми не виключаємо розширення географії експорту на ще кілька країн регіону, тому що запити на постачання яблука з них починають надходити в міру того, як імпортери знайомляться з українською продукцією і починають самі шукати постачальників в Україні.

Поки що репутація українського яблука в світі залишається досить високою», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

SEEDS.org.ua за інформацією  EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Єпатій пише

    Просто цікаво. Наслідком складної логістики є висока ціна на імпортний товар. То що ж то за така заможна країна Сомалі, що попри такі складнощі готова купувати українські яблука?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!