Минулорічне перевиробництво змушує фермерів активніше шукати ринки збуту

0 124

Ціни на урожай плодових минулого року настільки знизилися, що деякі виробники вимушені були залишати плоди у садах. Яке продовження ситуації прогнозується на нинішній рік, досліджує Agravery.

Як повідомила президент Академії органічного садівництва, власник сімейного розсадника Валентина Лановенко, попит на саджанці яблуні залишається стабільним, але до їх вибору господарі підходять більш ретельно. Фермери все більше цікавляться органічними саджанцями плодових, зокрема, груш, і це можна пояснити тим, що навіть в надзвичайно  урожайному сезоні ціни на грушу були як і попереднього року – на рівні 12-20 грн/кг.

Не зважаючи на минулорічну ситуацію, за даними асоціації «Укрсадпром», в 2018 році в Україні було закладено майже 4 тис га нових насаджень плодово-ягідних культур, а найбільшу площу було засаджено фундуком  і волоським горіхом. Закладалася також яблуневі сади.

Чимало фахівців сьогодні вважають, що за умови надлишкової пропозиції і ризику падіння цін оптимальним варіантом є пошук нових ринків збуту. Потенційно цікавими вважаються ринки країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

 

 

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!