На Буковині через дефіцит в енергосистемі та спеку обмілів Дністер

0 1 009

Цьогоріч у травні спостерігається істотне зниження рівня води у річці Дністер та її притоках. В державному агентстві водних ресурсів кажуть, що це трапилося через потребу покрити дефіцит в енергосистемі та підвищену температуру повітря з відсутністю опадів, пише SEEDS.

Від початку повномасштабної війни режим роботи Дністровського гідровузла діяв з урахуванням потреби покрити дефіцит в енергосистемі. Це пов’язано з атаками РФ на об’єкти критичної інфраструктури та аварійною ситуацією в роботі енергосистемі України, повідомили на сторінці Державного агентства водних ресурсів України у Facebook.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

З середини квітня 2024 року у Дністровській ГЕС збільшили скидні витрати води. Це було необхідно для підтримки стабільної роботи енергосистеми. Проте це призвело до значного зниження рівня води у водосховищі.

«Станом на 28 травня наповнення Дністровського водосховища складає 66%. Протягом травня погодні умови з дефіцитом опадів та підвищеною температурою повітря зумовили значне зниження водності Дністра та його приток. Приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми», – йдеться у дописі.

Представники Держводагентства звернулися до обласних військових адміністрацій, аби ті застосували технічні рішення щодо роботи водозабірних станцій, облаштували альтернативні водозабори та оптимізували водокористування.

Також у Держводагентстві планують узгодити оптимальний режим роботи Дністровського водосховища. Цей режим обов’язковий для виконання.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!