Україна протягом п’яти років буде одним із лідерів по вирощуванню амаранту в світі – Олександр Дуда

0 1 351

Донедавна маловідома українським фермерам культура амарант шаленими темпами завойовує ринок і посівні площі. Сьогодні з амаранту в Україні виготовляють 100 різноманітних продуктів, чимало унікальних розробок чекають свого часу у лабораторіях, пише SEEDS.

Про розповів голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда під час форуму GRAIN STORAGE FORUM 2024.

«Ринок амаранту і продуктів його переробки щороку зростає приблизно на 11%. Для порівняння, ринок кукурудзи, сої, пшениці максимально зростає тільки на 6%

Україна, я думаю, протягом п’яти років буде одним із лідерів по вирощуванню амаранту в світі», – переконаний Олександр Дуда.

За 2022-2023-і роки темпи зростання посівних площ під амарантом дещо загальмували, з цілком зрозумілих причин, але цьогоріч Олександр Дуда прогнозує чимале їх зростання, хоча органічного амаранту буде лише 5%.

«Взагалі, 90% амаранту, який вирощується в Україні, він де-факто органічний», – зазначає Олександр Дуда.


Голова Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції Олександр Дуда та директор компанії “Завод “Фадєєв Агро”, винахідник Леонід Фадєєв.

З амаранту виготовляють борошно, олію, крупи, хлібобулочні, кондитерські та макаронні вироби, швидкі сніданки, фармацевтичні препарати та косметичні засоби. З листя цієї рослини роблять фіто-чай, використовують амарант і як корми для сільськогосподарських та свійських тварин.

«Насіння амаранту є джерелом 80% продуктів для глибокої переробки. Зараз в Україні вже налічується близько 100 продуктів із амаранту», – додає Олександр Дуда.

Читайте також: Рада продовжила оформлення нерозподілених паїв до 2028 року

Однак на цьому українські розробники не зупинились. Наразі проводяться нові дослідження, з амаранту планують виробляти рослинний замінник молока і ще чимало інших продуктів.28-29 травня у Києві пройшов найбільший в Україні дводенний форум Grain Storage Forum ELEVATOR та AGRO UKRAINE SUMMIT. Ця подія об’єднала провідних експертів, виробників технологій та представників агробізнесу для обговорення важливих питань та знаходження інноваційних рішень.

Учасники форуму намагалися проаналізувати та виокремити головні проблеми сьогодення, та знайти рішення для забезпечення стабільної роботи й підвищення ефективності агровиробництва, переробки, трейдингу і логістики агропродукції у воєнний час.

Під час форуму відбулось одразу 4 конференції, присвячені технологіям та інноваціям у вирощуванні, зберіганню, переробці, трейдингу та логістиці. Паралельно з виступами провідних фахівців галузей на форумі проводились презентаційні семінари від компаній-лідерів ринку. Протягом двох днів в залах, де проводився форум, тривала виставка технологічних рішень і обладнання від провідних виробників.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!