На кордоні України побудують інспекційні пости для контролю безпечності продуктів

0 398

В Україні до кінця 2023 року буде побудовано в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» 10 прикордонних інспекційних постів (ПІП) для контролю безпечності харчових продуктів. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

«У рамках проєкту Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», що реалізується спільно зі Світовим банком, проводиться підготовча робота щодо будівництва прикордонних інспекційних постів. Програмою передбачено будівництво десяти таких постів до кінця 2023 року», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прикордонні інспекційні пости контролюватимуть безпечність харчових продуктів, основуючись на вимогах та найкращих практиках ЄС, та відслідковуватимуть відповідність продукції санітарним та фітосанітарним заходам. На даний час призначені прикордонні інспекційні пости відсутні на території України, а контроль здійснюється у митницях в середині країни.

Також в рамках проєкту здійснюється спільна робота з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством фінансів, Державною митною службою та Державною прикордонною службою.

За інформацією Держпродспоживслужби, наразі триває підготовча робота: вирішуються питання передачі у користування відомства земельних ділянок, на яких будуть розташовані прикордонні інспекційні пости та узгоджуються містобудівні умови. Ці та інші питання були обговорені 20 квітня під час наради з представниками Світового банку.

«Прикордонні інспекційні пости дозволять підвищити рівень контролю безпечності харчових продуктів та здоров’я тварин. Крім того, це допоможе більш ефективно працювати в напрямку запобігання поширенню на території країни небезпечних інфекційних хвороб від тварин, які імпортуються в Україну», – сказала голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

Будівництво прикордонних інспекційних постів відбуватиметься відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» та угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 27 серпня 2019 року.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!