На кущах залишиться 40% ягід: через мобілізацію в Україні на плантаціях Польщі бракуватиме працівників

0 120

У Польщі цього року може виникнути проблема з пошуком достатньої кількості працівників для збору суниці садової (полуниці). Експерти кажуть, що ситуація буде ставати дедалі складнішою, що суттєво вплине на економіку всієї країни, пише SEEDS.

«Почнемо з того, що кількість садів і плантацій збільшується, а працівників – ні. Не потрібна купа математиків, щоб зрозуміти, яким буде ефект. Думаю, виробники фруктів зі мною погодяться», – розповів виданню SAD24.pl. Цезарій Сигоцький, власник агентства з працевлаштування CZARSTON, який працює в галузі вже 25 років.

Читайте також: На Одещині ягоди вирощуватимуть у великому комплексі плівкових тунелів

Стосовно суниці садової (полуниці), він практично 100% впевнений, що нестача робочої сили цього сезону буде, і її масштаби стануть доволі відчутними.

«Якщо не буде заморозків чи інших аномалій, на кущах залишиться 40% плодів. Я вас не лякаю і не відкриваю власний бізнес, а лише попереджаю за своїми спостереженнями та досвідом», – додає підприємець.

На початку квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який знижує призовний вік для чоловіків з 27 до 25 років. Через це сотні тисяч молодих людей не можуть виїхати з країни. Рішення відчує на собі польська економіка, зокрема плодівництво.

За словами Сигоцького, зараз на фермах працюють підлітки або чоловіки віком за 60 років, які не підпадають під мобілізацію.«Ми вже відчуваємо регулювання, про яке говоримо. На жаль, буде ще гірше», – додає пан Цезарі. Навіть більше, – він вважає, що заробітчани з Азії чи Африки не вирішать проблеми.

«Мої спостереження та розмови показують, що декого з них цікавлять лише відповідні документи та можливість поїхати до Західної Європи», – продовжує експерт з працевлаштування.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!