На Одещині ягоди вирощуватимуть у великому комплексі плівкових тунелів

0 962

У селищі Біляївка, що на Одещині будують великий комплекс плівкових тунелів, призначений для вирощування ягід, пише SEEDS.

Тепличний проєкт не лише створить нові робочі місця та збагатить місцевий бюджет, але й стане поштовхом для розвитку агропромислового кластеру в Одеській області.

Читайте також: На Волині півсотні дівчат навчаються на трактористок, хоча раніше це була винятково чоловіча спеціальність

Ініціатором ягідного проєкту є підприємець Сергій Українець, який разом з Біляївською міською радою зумів втілити задум у життя. Комплекс будують за державні кошти, які підприємець отримав в рамках грантової програми, повідомили у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.

«Головна мета комплексу – не лише вирощування ягід для реалізації у супермаркетах, але й створення інфраструктури для післязбиральної обробки продукції. Це означає, що завдяки холодильним та спеціальним установкам ягоди зможуть зберігатися тривалий час без втрати свіжості та смаку. Такий підхід дозволить забезпечити постійний доступ до ягід у будь-яку пору року та задовольнити попит споживачів», – йдеться в повідомленні Конгресу.

За словами підприємця Сергія Українця, такі комплекси – це перевірений європейський досвід. Він дає можливість вирощувати і збирати ягоди за регламентом, не залежати від погодних умов, отримувати гарний врожай і якісну сортову ягоду, на відміну від відкритого ґрунту.

Перший врожай лохини планують зібрати вже влітку 2024 року. Пізніше у тунелях також висадять малину.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!