На Нікопольщині не припиняють вирощувати суницю садову навіть під обстрілами

0 56

Мешканці Нікопольщини навіть під обстрілами російського війська не припиняють вирощувати суницю садову (полуницю). Цьогоріч ціна лише 40-50 гривень, та й збирати ягоди – суцільний ризик, пише SEEDS.

Про це розповіла жителька району Юлія. Вона з родиною вирощує суницю садову (полуницю) вже з десяток років. Цьогоріч — найтяжче, розказала жінка. Через відсутність централізованого водопостачання — не можуть поливати город. Відтак ягода не наливається.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

Крім того, збираючи ягоди та розвозячи їх адресно, ризикують і своїми життями, сказала Юлія. Військові рф обстрілюють село дронами та артилерією.

“Вони (мати та чоловік — ред.) лише вийшли на поле й одразу обстріли, вони побігли й в підвалі сиділи. Ми проживаємо пекло. Якщо того року ми ще встигли щось полити та щось встигли заробити, то цього року в нас ходу взагалі немає”, — розказала жінка Суспільному.

У Юлії три ділянки з суницею садовою (полуницею). Раніше на кошти від продажу родина могла жити пів року. Першу зібрані ягоди здавали по 150-180 гривень за кілограм. Цьогоріч ціна 40-50, розповідає Юлія.

“Перший збір був 10 кг, потім 30, минулого разу 60 кг. Якщо в нас 3-й збір, то вона крупніша, бо був полив”, — сказала Юлія.На початку травня свої ягоди розпочала збирати з родиною й Ірина. Вирощують її в Нікополі. Займаються цим рік. Жінка розповіла: через повномасштабну війну немає варіантів іншої роботи. Після обстрілу армії рф Ірина з чоловіком були поранені, втратили два будинки та інше поле на березі водосховища. Зараз хотіли збувати ягоду оптом, але це занадто дешево.

“Це не коштує того. Стільки праці віддати за копійки. Стараємося самі, коли люди замовляють через Інтернет, телефоном. Десь вивезти на ринок, у місто. Але ціну високу не ставимо”, — розказала жінка.

Минулого року обстрілами військ рф на городі пошкодило трубопровід та не було води. Родина посадила 2,5 тисячі кущів суниці садової (полуниці). Догляд за ними — щоразу ризик.

Минулого року замість запланованої тонни ягід зібрали 300 кілограмів. Зараз назбирали 200 та продаватимуть ягоду ще до червня. Чи будуть продовжувати свій бізнес надалі, поки Ірина не думала над цим. Каже: залежатиме від умов у місті.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!