На Одещині від граду загинули сотні диких птахів

0 234

На території національного природного парку “Тузловські лимани”, який розташований в Татарбунарському районі Одеської області, через сильний град загинули щонайменше 300 диких птахів, серед яких – ціла зграя лелек.

Першою про загибель птахів повідомила мешканка села Дивізія Олена Староверова. Ще двох поранених градом лелек, вона забрала до себе додому, пише на своїй сторінці в Facebook еколог Іван Русєв.

“Нещодавно в Татарбунарському районі Одеської області, в зоні сіл Дивізія і Вишневе, пройшла потужна злива і випав рясний град. Це було під вечір 31 липня.

Літні зливи і град не рідкість, але такої сили град і такої потужності злива – це вкрай рідкісне явище, хоча в останні кілька років, ми є свідками явного розбалансування клімату.

Результатом таких процесів є також вкрай сухі минулі зима і весна, потужні літні зливи.

В ході стихії були пошкоджені не тільки сільгоспкультури, садово-городні плоди і овочі, загинуло кілька овець, кіз, одна корова, а й представники дикої фауни”, – пише еколог.

Всього загинуло 11 лелек, 32 кулика чібиса, 10 куликів фіфі, три сизоворонки, сотні шпаків, більше 50 дрібних горобиних птахів з яких жовті і білі плиски, очеретяні вівсянки, вусаті синиці.

З урахуванням того факту, що в перші кілька днів загиблих і поранених птахів ловили і з’їдали пернаті і наземні хижаки, можна припустити, що число загиблих птахів тільки на маленькій ділянці заплави річки Хаджидер загинуло щонайменше 300.

Один з двох лелек, яких підібрала місцева жителька Олена, вижив. Однак, він осліп від ударів градин і у нього трохи порушена координація. Птах дуже довірлива і навіть не намагається літати. Їсть важко.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!