На Одещині відбудеться ІІ Меліоративний форум

0 284

19 липня у м.Ізмаїл (Одеська обл.) відбудеться ІІ Меліоративний форум. Участь у заході візьмуть представники депутатського корпусу Верховної Ради України, Мінагрополітики, Світового банку, Держрибагентства, Держводагентства, профільних та наукових установ, організацій водокористувачів, а також агровиробники, пише SEEDS.

Організатор форуму – Програма USAID  з аграрного та сільського розвитку (АГРО) 


Експерти називають реформу меліорації не менш важливою для України, аніж реформа ринку землі. Через глобальне потепління вже 2/3 території України знаходиться у зоні ризикованого землеробства. Знищення Каховської ГЕС ще більше загострило ситуацію. Збереження агровиробничого потенціалу України вимагає негайної модернізації інфраструктури меліоративних систем. Об’єднання зусиль органів державної влади, міжнародних донорів та агровиробників з метою прискорення реалізації реформи меліорації  – і є головним завданням форуму.

Під час заходу обговорять досягнення та перешкоди на шляху реалізації реформи гідротехнічної меліорації, розпочатої у 2019 році, та представлять бачення можливих сценаріїв відновлення систем зрошення та осушення в Україні.

У межах форуму пройде польова демонстрація Суворовської зрошувальної системи та презентація проекту її модернізації. Також під час заходу відбудуться комітетські слухання Верховної Ради України на тему: «Актуальні питання управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності» під головування Олександра Гайду, голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.Відкриє форум Микола Сольський, Міністр аграрної політики та продовольства України та Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО. Також з вітальним словом виступлять Олег Кіпер, Голова Одеської ОВА, Григорій Діденко, голова Одеської обласної ради, Севара Мелибаєва, керівник програми Світового банку із стійкого розвитку та Рану Сінха, спеціаліст з іригації та дренажу Світового Банку.


Доповідачами заходу будуть:

 • Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України
 • Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО
 • Тарас Кот, Перший заступник Голови Державного агентства рибного господарства України
 • Наталія Латиш, т.в.о. голови Державного агентства водних ресурсів України
 • Михайло Соколов, Радник міністра аграрної політики та продовольства України з питань зрошення
 • Алла Стоянова, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА
 • Дмитро Юнусов, в.о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА
 • Максим Бойко, директор Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОВА
 • Михайліна Капаруліна, голова правління ОВК «Вода життя»
 • Ніколай Налбалдян, голова ОВК «Перша»
 • Раїса Вожегова, директорка Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук України

Окрім того, під час форуму відбудеться урочисте підписання договорів, за якими  дві організації водокористувачів отримають від Програми USAID АГРО фінансування на суму близько 36 млн грн на  впровадження нових технологій зрошення та енергоощадного обладнання.


Читайте також: Сучасні насосні системи та невеликі ставки зможуть вирішити проблему зрошення після підриву Каховської ГЕС


Онлайн трансляція заходу відбудеться на каналі USAID АГРО в YouTube. Початок о 15:00.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!