В Україні прогнозують значну розкорчовку плантацій лохини, посаджених на хайпі

0 324

В Україні розпочався сезон лохини. За останній тиждень ціни на ягоди буквально «обвалилися», підтверджуючи побоювання учасників ринку, пише SEEDS.

Зрештою, більшість виробників не приховували, що вони очікують приросту врожаю ягід. Про це повідомили аналітики Міжнародної аналітичної платформи EastFruit.

Наразі середні ціни на лохину в Україні еквівалентні $3,4 долара США за кг, хоча раніше рекордно низькою ціною в цю пору року були $6 доларів за кг 2019 року. Інакше кажучи, вже зараз ціни на лохину в Україні майже вдвічі нижчі, ніж зазвичай у цей період року, і до кінця тижня вони можуть знизитися ще більше. У 2022 році, до речі, ціни на лохину в Україні були майже втричі вищими.

Читайте також: Собівартість закладки плантації лохини в Україні зросте щонайменше на 50%


З високою ймовірністю цього року ціни на лохину в Україні оновлять антирекорди 2022 року. Тоді ціни двічі опускалися до рівня $2,4-2,5 долара США за кг. Цього ж року очікується зниження ціни нижче цього рівня, причому вже найближчими тижнями. Це дасть змогу запустити ще один сегмент ринку лохини, якого раніше в Україні не було, – сегмент заморозки культурної лохини.


Чи зможуть за таких низьких цін вижити й продовжити розвиватися виробники лохини України і як це можна зробити? Директор з розвитку ТОВ “Нікдарія”, Євген Харлан вважає, що виходом стане підвищення якості вирощуваної продукції та консолідація бізнесу.

Фермер Ігор Барановський, який вирощує лохину на порівняно невеликих площах, але робить акцент на високій якості та ефективності вирощування, вважає, що в найближчі 5 років ми, найімовірніше, побачимо значну розкорчовку плантацій лохини, посаджених на хайпі та непрофесійній оцінці ефективності інвестицій у цю культуру в Україні.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!