На орбіті Землі зібрали перший урожай редиски

0 1 080

Астронавт NASA Кейт Рубінс зібрала свіжу редиску, вирощену в космосі, відкривши нові можливості для виробництва харчових продуктів в умовах мікрогравітації для забезпечення майбутніх довгострокових місій на Місяць і Марс, пише SEEDS

Космічний редис вирощували на установці під назвою Advanced Plant Habitat (APH) на борту МКС. NASA опублікувало сповільнену зйомку зростання редису всередині плантації APH протягом 27 днів.

Читайте також: На Хмельниччині для селян та ВПО побудували велику теплицю

Кейт Рубінс зібрала 20 саджанців редису з APH, загорнула кожен у фольгу і помістила в холодне сховище. Згідно з заявою NASA, рослини редису будуть відправлені на Землю на початку наступного року в рамках 22-ї комерційної місії SpaceX з постачання, повідомляють на сайті американського відомства.


 


«Редис — це нова культура в порівнянні з листовою зеленню, яку астронавти раніше вирощували на космічній станції, або карликовою пшеницею, яка була першою культурою, вирощеною в умовах APH.

Вирощування різних культур допоможе нам визначити, які рослини найкраще розвиваються в умовах мікрогравітації і підійдуть астронавтам в тривалих польотах для різноманітного і збалансованого харчування», – розповіла Ніколь Дюфур, менеджер програми NASA APH в Космічному центрі Кеннеді.

Редис — новий для МКС вид свіжих продуктів, які успішно вирощують і збирають в умовах мікрогравітації. Саме ця рослина була обрана для експерименту Habitat-02 (PH-02), тому що даний коренеплід добре вивчений вченими і досягає зрілості всього за 27 днів. Крім того, редис є хорошою випробувальною рослиною для майбутніх довгострокових місій, бо він їстівний і поживний.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!