На полях України істотно знизилися запаси вологи, найбільше – у верхніх шарах

0 378

Упродовж другої декади поточного місяця в Україні відбувалося зменшення запасів продуктивної вологи у ґрунті під усіма культурами. Така ситуація виникла внаслідок відсутності ефективних опадів у травні та  максимального споживання вологи рослинами ранніх культур всередині травня, пише SEEDS. 

Таку інформацію оприлюднив Укргідрометеоцентр в черговому декадному звіті.

«Запаси вологи істотно знизилися порівняно з минулою декадою, найбільше у верхніх шарах. У центральних та південних областях насіннєвмісний шар ґрунту (5 см) на багатьох площах був сухий або маже сухий, 0-10 см шар ґрунту майже скрізь був слабкозволожений.

Поєднання низької відносної вологості повітря та посилення вітру призводили до виникнення суховійних явищ», – зазначають фахівці.

Відсутність достатньої кількості вологи обумовлювала затримку утворення сходів ярих культур та пізніх теплолюбних культур, створювала малосприятливі умови для початкової вегетації технічних культур, які вже утворили сходи.

За експертної оцінкою та визначеним запасам вологи, достатні вологозапаси знаходяться на глибині від 20 см і нижче. Проте використати їх можуть лише озимі та ранні ярі зернові культури, у яких достатньо розвинута коренева система.

Читайте також: Коза – недооцінена в Україні тварина, її ефективність вдвічі вища, ніж у корови

«Але незважаючи на такі особливості погоди у другій декаді травня, у цілому агрометеорологічні умови в Україні залишалися цілком сприятливими для росту і розвитку озимих зернових культур, які інтенсивно росли та формували колос за оптимальних для цього періоду розвитку середньодобових температур повітря.

Запаси продуктивної вологи (після історично високих у квітні) попри відсутність опадів, утримувалися на рівні достатніх та оптимальних значень. Зберігалися умови для формування високого урожаю озимини», – цитує огляд АПК-Інформ.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!